Moc Przebojów.


Link 01.01.2010 :: 23:11 Komentuj (9) //muzyka

I to sylwestrowa. Co drugie słowo to Polsat, co trzecie Jackson. Polsat nie chciał wpuścić pod scenę innych fotografów poza swoimi, zdjęcia wykonywałem z drugiego rzędu po prawej stronie, patrząc od sceny. Kij w oko, i tak jestem z nich zadowolony. Nie przeszkodziły mi ani starsze panie, które się pchały "bo muszę się oprzeć o barierki", ani rosjanin, na którego wszyscy się w końcu wkurzyli i zaczęli okładać pięściami. W sumie tylko jeden operator kamery na kilka minut zasłonił mi całkowicie scenę, dlatego Hakiela i Lesz nie złapałem.

Na Placu Konstytucji stałem od 19.30 do 23, przez te 3h najbardziej bałem się o zamarznięte palce. Przeżyłem, zdjęć które chciałbym pokazać jest ok. 40, zmniejszyłem tę liczbę o połowę - występów było naprawdę dużo, a jak się okazało nawet z przesłoną Canona 55 - 250mm, f/4-5.6 da się coś zdziałać na koncercie.

Zdjęcia nie są w kolejności, nie pamiętam dokładnie kto kiedy przed po kim. Wstawiam artystami. Pominąłem tylko Maleńczuka i Stachursky'iego (?), nic ciekawego. Mimo to, fotorelacja jest naprawdę duża. Zapraszam!

Wszystko pod znakiem króla popu, zaczęto od korzeni. Potem Earnest Valentino, ponoć dostał od Majkela oficjalny certifkat na bycie jego sobowtórem. Osobiście wolałbym stworzyć coś własnego, choć nie powiem, można się nabrać.

Potem wyszedł Piasek - "A więc chodź"... Nie miałem do kogo.

No i boska La Toya Jackson. Tyle miast jej składało propozycje, a ona wybrała akurat nas! Generalnie Majkel jest w nas, kocha Polskę. Kiedy dowiedziała się, że robimy sylwestra z Jacksonem, od razu się zgodziła! Ale odlot!

Snap! Czyli "I've got the Power", wpadali co jakiś czas, ich występy nie były najgorsze.

Bananarama, dwie dziewczyny coś podśpiewywały, wogóle nie zapadły mi w pamięć.

Shaun Baker & Maloy, kolejne nieznane mi zagraniczne gwiazdy (Baker przy keyboard'zie).

September, bodaj w radiu ją czasem słychać.

W końcu wracamy do Polski. Lady Pank, mniej niż zero, wreszcie coś do pośpiewania.

Nie The Jackson 5, nie 4, a po prostu the Jacksons. Polsat, jak oni śpiewają, polsat polsat polsat. Szkoda, że beznadziejnie im wyszło "Beat It". Takiej piosenki się nie spowalnia.

Konik na biegunach i Urszula. Ci gitarzyści, mam z nimi sporo fajnych ujęć. Fajnie, że się ruszali.

Diva Polskiej estrady, Edyta Górniak, tu jako Kapturek, czerwony. Kiepskie światło, za to długi występ.

Kobiety są, aha aha, Norbi.

I ostatnie dwa zdjęcia, Muniek. Jakieś były z nim chyba obsuwy, w końcu przyszedł na kulach, występ siedzący. Ale wcale nie gorszy! Fotografowanie, śpiewanie i podrygiwanie przy "Warszawie" wspominam najfajniej z całego koncertu.

Co się działo potem, nie wiem. Tarasy.


Link 08.01.2010 :: 20:13 Komentuj (0) //z gory

Grudniowe, przez szybę, z 12. piętra Skylighta.

A tak wogle, obczajcie ten link. 20 lat temu nie miałbym co fotografować w tym mieście :) 

Osobiście, wolałbym pochodzić zieloną ścieżką za centralnym, a nie przez tarasy.Zacieralia 2010.


Link 11.01.2010 :: 19:32 Komentuj (2) //muzyka

Odbyły się w ostatnią sobotę w Progresji. Nie mogłem siedzieć zbyt długo, ale i tak było git.

III Wieczór Twóczości Żenującej, ich motto - "Muzyka nie jest dobra ani zła, ale nigdy nie wybacza głupoty". Wstęp 13 zł, w garnku na głowie 9,99. Jedyna w swoim rodzaju solówka na sałatce, zbiorowe konwulsje i DR YRY grający w prawie każdym występującym zespole. Warto zobaczyć tych świrów w akcji.

Najpierw zrobiłem kilka zdjęć spod sceny, potem na chwilę stanąłem przy głośniku na scenie, za trzecim razem już ze sceny nie schodziłem, krążąc wokół artystów i szukając ciekawego ujęcia. I chyba nikt się mną nie zainteresował. Wszystkie zdjęcia robiłem obiektywem Canon 20mm f/2.8.

Na początku na scenie pojawili się Bracia Pafnucy, YRY wykonał ww. solówkę, bracia pokazali też, że potrafią tańczyć.

Większy Obciach, "zespół istnieje 20 lat, pierwszą próbę miał dzień przed koncertem".

Zespół Zacier, oraz najbardziej wyczekiwany Kebab w cienkim cieście.

TPN 25 i ich żywy performance - zbiorowe konwulsje.

Zuch Kozioł, zespół Zaciera (wirtuoza keyboard'u), Piotra Łojka i Kuby Sienkiewicza.Roma w Gazecie.


Link 17.01.2010 :: 18:32 Komentuj (2) //muzyka

Konkretniej, na urodzinach Stołecznej, i to dwudziestych. Sto lat, fajnie że się angażujecie.

Występ "Najlepsze z Romy" trwał jakieś 1.5 h, fotografie są po kolei z fragmentów musicalów: Koty, Crazy For You, Miss Saigon, Akademia Pana Kleksa, Grease, Upiór w Operze, Taniec Wampirów i nadchodzącego (wrzesień 2010) Nędznicy (Les Misérables). Prześwietny pomysł, takie samo wykonanie, wielka frajda. Marzenia się spełniają.

Światło było bardzo dobre, niektóre zdjęcia robiłem nawet na iso 100. Aha, wklejam bez żadnej obróbki.XXVII akcja GTWb - miejski przemysł.


Link 20.01.2010 :: 18:56 Komentuj (7) //GTWb

Będzie o zakładach Ursus.
"Geneza ZPC Ursus sięga jeszcze ostatniego dziesięciolecia XIX wieku, jednak w obecnej lokalizacji, jako Zakłady Mechaniczne, pojawiły dopiero w latach 20-tych poprzedniego wieku, szybko zyskując sławę nawet za granicą.
Obecnie na terenie ZPC wciąż produkowane są pojazdy mechaniczne, jednak już nie na tak wielką skalę, jak przed rokiem 1989 – działa tylko jedna hala na obrzeżach 52 hektarowej działki. Rocznie produkuje się tu ponad 1000 ciągników, co 20 lat temu osiągano w miesiąc.
Wielkie hale, w których wyprodukowano tysiące maszyn zostały albo wyburzone, albo wciąż stoją, porastając brudem, rdzą i mchem, stanowiąc atrakcję jedynie dla amatorów postindustrialnych scenerii." 

- Wycinek tekstu, który napisałem jako opis do zdjęć na konkurs foto "Jak zmienia się moja stolica". Do małego albumu podsumowującego trafiły 3 ostatnie zdjęcia z
tej notki. Swoją drogą, na II miejscu. Więcej zdjęć stojących jeszcze hal w kategorii, a jak, opuszczone.

Szkoda trochę, że dzielnica odcina się od takiej przeszłości i woli by kojarzono ją z rzeźbą niedźwiadka. 
Pustki.


Link 21.01.2010 :: 18:01 Komentuj (0) //muzyka

Tak zwał się ten zespół. Zostałem tylko na trzech piosenkach, ale było dobrze.

Jubileusz Stołecznej, występowali po Romie.Fiszaj.


Link 23.01.2010 :: 00:03 Komentuj (5) //lewa strona

Paweł mi pożyczył, 8mm, ręczna ostrość, kąt widzenia to niecałe 180 stopni, twór jakiegoś Samyanga. Na razie 4 dzisiejsze shoty z centrum, jeszcze się nim trochę pobawię. W sumie ta wypukłość nie jest zbyt wymagająca, ciężko chyba o nieefektowne foto takim.

A w ogóle, zobacz jaki jestem popularny :) Prawdopodobne, że stamtąd trafiłeś na to022. A liczba odwiedzin dziś przekroczyła już 100, rekord. Dzięki Roody, na pewno się przyda.Camera Obscura.


Link 24.01.2010 :: 14:02 Komentuj (1) //misz masz

Zajęcia z Tomkiem, aparaty otworkowe wykonane z puszek po farbie, w środku papier światłoczuły. Bez podglądu, czas naświetlania ponad 30 sekund. Pozytywy skanowane, wstawiam oryginały, dlatego są też odwrócone poziomo (wieżowiec Warty jest po lewej stronie względem Zawiszy). Po kliknięciu wersja negatywowa, po obróbce wyglądają naprawdę git, ale wstawiam bez. Fajnie było zobaczyć w końcu jak się pracuje w ciemni. Zdjęcia z Tarczyńskiej i placu Zawiszy.XV mistrzostwa Egurrola Dance Studio.


Link 25.01.2010 :: 17:28 Komentuj (1) //wydarzenia

Zdjęcia z 24.01, hala sportowa na Kole. grupy młodzieżowe i dorosłe. Podejście jak do koncerowej, skupiałem się przede wszystkim na jednostkach. Nie wstawiam w kolejności, a że małe przerwy między występami, nie miałem czasu żeby kasować poruszone. Na tańcach się nie znam, ale było show, z klasą. Tylko dlaczego głównym sponsor to Emalia Olkusz?Chairman.


Link 26.01.2010 :: 20:05 Komentuj (3) //lewa strona

Człowiek Krzesło, jedna z najciekawszych postaci Warszawskiej patelni. Gra od jakichś 5 lat, w sumie ponad 4100 godzin, w ciągu których zniszczył ok. 60 krzeseł. Występował przed takimi zespołami jak T.Love, El doopa, dostał pałeczki perkusyjne od Jurka Owsiaka i Zoro - perkusisty Lenny'ego Kravitza. Granie na krześle to źródło jego utrzymania.

Fotografie wykonane Prakticą BC1. Nawet jeśli się proszą o lepszy kontrast, to nie po to spróbowałem analogiem, żeby je obrabiać.Quare.


Link 27.01.2010 :: 17:04 Komentuj (2) //lewa strona

Praktica BC1, iso 100. Nie spodziewałem się, że wyjdzie tak dobrze. Pani na zdjęciu - Marta. Tunel, lubię ten motyw.P&M.


Link 30.01.2010 :: 14:10 Komentuj (4) //misz masz

Spoza Linii Świata.29.01.10 Saturator.


Link 31.01.2010 :: 17:50 Komentuj (0) //muzyka

Dopiero niedawno ogarnąłem, że Grzesiek gra w zespole. Okazało się też, że nie byle jakim - zwie się The Spouds, tutaj na dole możecie coś ściągnąć za friko. Wczoraj w Saturatorze grali nie tylko oni, wcześniej był też PCTV i Elephant Stone. Mało czasu, ale zdążyłem i posłuchać Spouds'ów chwilę, i zdążyć na ostatni pociąg do Skierniewic.

Warunki do robienia zdjęć, technicznie, co by dużo nie mówić, do dupy. Błyskało tylko z jednej strony, iso od razu na 1600 więc i szumy spore, czas około 1/60 sekuny to norma, napstrykałem się sporo żeby mieć pewność, że coś wyjdzie. Choć przyznam, ma to swój klimat, jak i cały lokal, gra w piwnicy. Po 3 zdjęcia w kolejności - PCTV, ES, The Spouds.Kontakt:

/505 716 689
/kontakt@maciejmargas.pl

http://maciejmargas.pl
Kategorie:

blisko rzeki(26)
by night(37)
film(21)
GTWb (10)
lewa strona(59)
misz masz(54)
muzyka(44)
opuszczone (27)
pałac(8)
pamiętamy(13)
pano 360(11)
prawa strona(12)
Ursus (22)
wydarzenia(48)
z gory (67)
z góry by night(74)

Linki:

To022 na Facebook'u
PORTFOLIO (2.3 mb)
Pinhole Warsaw
barwy
czapki na bakier
fenomen warszawy
fotoamatorszczyzna
hagi77
I Rojó
jest kultura
lavinka
mrmikad
Mój digart
pałacologia
senq
softfocus
stolica i okolica
vingue
wamiszmasz
warszawa78
warszawiarnia
wczoraj i dzis
zieeloona
990pxSerwis muzyczny - muzyka konkursy

Ważne miejsca w WarszawieArchiwum:

2021
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2020
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2019
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2018
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2016
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2015
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2014
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2013
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
grudzień

powered by Ownlog.com & Fotolog.pl